گروه خالقی
منو موبایل

گروه خالقی

قسطی بخریم؟ خوبه یا نه ؟

قسطی بخریم؟

در صورتی که ما به خرید کالایی احتیاج داشته باشیم اما در شرایط خاصی بودجه کافی جهت پرداخت تمام وجه مربوط به خرید این کالا را در اختیار نداشته باشیم یا به عبارتی خرید جنس با این مبلغ برای ما مقدور نبوده و یا با برنامه ریزی مالی ما هماهنگ نباشد، می توانیم قسمتی از بهای کالا را بپردازیم و مابقی وجه آن را در قسط های مشخص شده پرداخت کنیم. در این روش خرید نیازی نیست برای پرداخت تمام وجه آن نگران باشیم و به پس اندازهای طولانی مدت متوسل شویم.

اما برای خرید قسطی باید مشخص شود چه کالایی خریداری می شود و چه ضرورتی دارد. چون هر کالایی ارزش خرید قسطی را ندارد.کالای قسطی نباید کالایی باشد که شما مجبور باشید آینده خود را به خاطر آن بفروشید.

کالای ضروری کشش درآمدی بین ۱ و صفر است؛ کالای ضروری به کالایی گفته می‌شود که درصد تغییرات تقاضا برای آن کالا کمتر از درصد تغییرات درآمد است و جهت تغییرات مثبت است (اگر درآمد افزایش یابد، تقاضا هم افزایش می‌یابد اما نه به‌اندازه‌ی تغییرات درآمد)

کالای ضروری ،ضرورتش برای همه یکسان نیست.برای مثال ضرورت کالا به نسبت ضرورت دیدار پزشک است. در جامعه شناسی مصرف ما نباید درگیر ایماژها و آرزوها و تصویرپردازی هایی که کالاها می آفرینند بشویم.

خیلی ها در جاهای مختلفی هم که متاسفانه  اشاره شده است می گویند یکی دیگر از مزایای خرید اقساطی این میباشد که شما میتوانید خریدهایی را انجام دهید که حتی قبلا در برنامه شما نبوده و این میتواند یک هدف جدید باشد. اکنون با خیال آسوده پول خود را بودجه بندی کنید و به جای مصرف یک باره آن ، در بازه های زمانی مختلف به هدف هایتان فکر کنید و نگران از دست دادن سرمایه تان نباشید زیرا اکنون آزادی مالی بیشتری دارید.هرگز چنین نیست.که البته این درک عوامانه ایست.این به اصطلاح مزیت یعنی همان اعمال قدرت بورژوازی ها و سرمایه دارها برای نشئه مند شدن کالایی افراد که از خرید آن به خریدار دست می دهد یا سخت بتخانه کالایی.

اهمیت خرید قسطی در این است که  به عنوان مثال، زمانی که شما میخواهید یک ماشین لباسشویی جدید برای منزل خود تهیه کنید و سرعت رشد تورم خیلی بیشتر از سرعت پس انداز شما میشود اینجاست که خرید قسطی ماشین لباسشویی از مراکز خرید اقساطی مانند این شرکت … میتواند راهگشای دخل و خرج شما باشد وهمیشه شما را چندقدم جلوتر از دیگران نگه دارد.

غیر از مورد بالا که ذکر شد، با توجه به شرایط بد اقتصادی در سراسر دنیا قیمتها بیش از درآمدها افزایش داشته اند و خرید نقدی برای مردم دشوارتر شده است. در چنین شرایطی رویکرد فروش اقساطی هم به نفع فروشنده است و هم به نفع خریدار. بنابراین صاحبان کالا و خدمات ، فضای بهتری را میتوانند برای رفع نیازهای مردم به وجودآورند.در مقاله بعدی با عنوان تورم سالانه و ارزش پول ملی بیشتر در رابطه با آن حرف خواهیم زد.

مطالب مرتبط

خرید اقساطی موبایل

خرید اقساطی موبایل: اگر برای خریدتان تصمیم قطعی گرفته اید ولی هنوز تردید کمی مانع تصمیم شماست  کافی است چند …

2 دقیقه مطالعه مشاهده

توهم پولی چیست؟

توهم پولی زمانی که یک شخص یا یک جامعه بدون در نظر داشتن آثار تورم در کاهش قدرت خرید، صرفا …

2 دقیقه مطالعه مشاهده

قدرت خرید چیست؟

قدرت خرید چیست: قدرت خرید چیست؟ قدرت خرید یک تعریف ساده دارد. با یک واحد پول (یک دلار، یک یورو، …

2 دقیقه مطالعه مشاهده

4 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *